Наш будинок

Комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Сумський обласний спеціалізований будинок дитини» є особливим закладом, де виховуються діти, які з раннього віку позбавлені опіки батьків. Здебільшого-  це діти з соціально-неадаптованих сімей, діти, від яких відмовились батьки, та діти з особливими потребами.

Основне завдання закладу: забезпечити своєчасний та повноцінний фізичний та психологічний розвиток дітей, їх соціальну адаптацію.

Основною ціллю закладу є зростання дітей здоровими, не відчуваючи браку ласки, емоційного спілкування, щоб у них були всі необхідні умови розвитку та становлення життєвої компетенції.

Всього із закладу в 2018 році, 5 дітей направлялись на консультацію по захворюванням, 4 дітей були прооперовані з приводу вродженої вади серця та патології кишківника в ОХМАТДИТ та Інституті серця м. Київ.
Всі діти оглянуті додатково фахівцями Сумської обласної клінічної лікарні, внесені корекції в план реабілітації.
З дітьми постійно працюють лікарі-педіатри, неврололог, реабілітолог, сестри медичні, молодші медичні сестри.
Після наданої реабілітації 10 дітей були повернуті на виховання до біологічних та прийомних родин.

ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУglav vrach


Історія цього закладу починається в повоєнні роки з 1943 року. До Дня захисту дітей у 1980 році у мальовничому куточку обласного центру було збудовано теперішній просторий будинок дитини на 105 ліжок. Починаючи з 2006 року в закладі запроваджуються нові напрямки діяльності, які направлені на проведення реабілітації, соціальної адаптації та інтеграції дітей до сімейних форм вих

Особливою турботою про своїх вихованців переймається директор Сумського обласного спеціалізованого будинку дитини, заслужений лікар України, лікар-педіатр, фахівець вищої кваліфікаційної категорії з організації управління охороною здоров’я Литвиненко Галина Іванівна. Під час її керівництва заклад отримав вищу акредитаційну категорію, покращились умови перебування дітей, матеріально-технічна база. Особлива увага приділяється забезпеченню майнових та правових інтересів дітей. Діти з вадами розвитку оздоровлюються в лікувально-профілактичних закладах області та в наукових інститутах за межами області.овання. Заклад став ланцюжком між негативним родинним середовищем і турботливою, люблячою сім’єю.
Також медичний директор Литвин Ірина Іванівна з любов'ю опікується дітками. Це дві головні мами в закладі.  

В закладі працюють люди з високою професійною підготовкою, що сприяє якісній медичній допомозі дітям.

54729665 354189105304918 739943515580006400 oДля забезпечення всебічного розвитку малят в будинку дитини організовано комплексна реабілітація із застосуванням технологій раннього втручання, яка включає наступні форми корекційно-відновлювальної роботи:

Медичне забезпечення:

— діагностика та медичне лікування;
— застосування рефлексотерапії;
— кінезотерапевтична робота в залі ЛФК;
— функціонування фізіотерапевтичного відділення;
— гідромасаж, кисневі пінки.

Педагогічне забезпечення:

— діагностика за класичними методиками та за Мюнхенською функціональною діагностикою;
— надання психологічної допомоги дітям і батькам;
— робота з психоемоційного розвантаження в малій сенсорній кімнаті;
— організація логопедичної роботи;
— заняття за методикою М. Монтессорі в спеціально облаштованій кімнаті;
— інноваційні методи роботи: ізотерапія, казкотерапія, музикотерапія, сендплей;
— етнопедагогічна робота в кімнаті народознавства.
Основний принцип роботи: скоординована командна робота між дисциплінарної групи фахівців, зокрема педіатра, дитячого невролога, рефлексотерапевта, реабілітолога, психолога, логопеда, педагога.


Благополуччя та здоров'я наших дітей - основна наша турбота